دسترسی سریع

گروه مهندسی کامپیوتر

 

گروه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه کردستان در سال 1374 در دانشکده مهندسی تاسیس شد و در رشته کاردانی کامپیوتر از طریق آزمون کنکور سراسری سازمان سنجش آموزش کشور مبادرت به پذیرش دانشجو نمود.
بعدها در سال 1384 در رشته کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات دانشجو پذیرش نموده است و سپس از سال 1386 در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی دانشجو پذیرش نموده و از سال 1388 نیز رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار در این دانشگاه تاسیس گردید.
در حال حاضر این در این گروه جمعا 430 دانشجو در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند که از این تعداد 30 نفر آنان در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. تعداد اعضای ثابت هیات علمی این گروه هشت نفر می­باشد که از این تعداد سه نفر هیات علمی تمام وقت دکتری است و دو نفر دیگر از اعضای هیات علمی هم در حال تحصیل دوران دکتری می­باشند و سه نفر از این اساتید به عنوان اعضای هیات علمی مربی مشغول به فعالیت هستند.

هدف رشته مهندسی کامپیوتر بازنمایی، پردازش، انتقال و استفاده از اطلاعات است که بسیاری علوم مختلف از جمله علوم مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی را تحت تاثیر خود قرار داده است. امروزه نمی­‌توان جایگاهی از را مثال زد که تحث تاثیر این رشته قرار نگرفته باشد. در این راستا یکی از اهداف اصلی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه کردستان تربیت نیروی متخصص برای شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی جهت مدیریت اطلاعات، تولید نرم‌افزار، تولید سایت­های نرم‌افزاری و همچنین طراحی، راه اندازی و مدیریت شبکه­‌های کامپیوتری است.

رسالت و هدف دیگر این گروه انتقال جدیدترین دانش و تکنولوژیهای روز به این سازمان‌ها و شرکت­‌ها است. رسالت دیگر این گروه حرکت و پژوهش در مرزهای علم و تولید دانش و فناوری در حوزه‌­های پژوهشی خاص است.
انجمن‌های علمی گروه

  • انجمن بین المللی ACM – شاخه دانشگاه کردستان؛ http://uok.acm.org
  • انجمن علمی مهندسی کامپیوتر
  • انجمن علمی مهندسی فناوری اطلاعات
اشخاص
علیرضا عبداله پوری
علیرضا عبداله پوری مدیر گروه کامپیوتر و فناوری اطلاعات
گروه کامپیوتر و فناوری اطلاعات استادیار
abdollahpouri [at] gmail.com http://eng.uok.ac.ir/abdollahpouri
دپارتمان مهندسی کامپیوتر - اتاق 214 (3339) داخلی
سمیه امانی کارشناس گروه مهندسی کامپیوتر و مسئول سایت گروه
- 087-33667305