دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
ارسال 320 چکیده مقاله به دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی سکونتگاه‌های فقیرنشین شهری
سه‌شنبه، 17 فروردین 1395
ارسال 320 چکیده مقاله به دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی سکونتگاه‌های فقیرنشین شهری

کیومرث ایراندوست امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، با یادآوری برگزاری کنفرانس بین‌المللی سکونتگاه‌های فقیرنشین شهری در دانشگاه کردستان، اظهار داشت: در مدت مهلت قانونی اعلام شده در فراخوان، 320 چکیده مقاله از 20 کشور جهان به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که کمیته علمی 210 مورد آن را واجد شرایط ارسال مقاله کامل تشخیص داد.

دبیر علمی کنفرانس بین‌المللی سکونتگاه‌های فقیرنشین شهری اضافه کرد: 150 مقاله کامل به دبیرخانه ارسال شده که تاکنون حدود 70 درصد آن داوری شده و مابقی 30 درصد آن تا آخر هفته جاری داوری می‌شود.

وی تصریح کرد: 35 مقاله از 150 مقاله ارسالی برای ارائه در دو روز برگزاری کنفرانس برگزیده شده و مابقی آن، جز 25 مقاله، به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

ایراندوست یادآوری کرد: افرادی که چکیده مقاله آنها مورد پذیرش کمیته علمی قرار گرفته است تا آخر هفته جاری مهلت دارند تا نسبت به ارسال مقاله کامل آن اقدام نمایند.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: کار داوری و ارزیابی این تعداد مقاله ارسالی بسیار سخت است که ما از داوران درخواست کردیم که وقت بیشتری را برای داوری بگذارند تا در زمان تعیین‌شده نتیجه داوری آثار مشخص شود.

ایراندوست هدف این کنفرانس بین‌المللی را شناخت چند و چون دگرگونی‌های سکونتگاه‌های فقیرنشین شهری در ایران و جهان، بررسی و به اشتراک گذاشتن آموخته‌های بهسازی و بازآفرینی شهری پایدار، بررسی نقش نظام برنامه‌ریزی و مدیریت شهری در شکل‌گیری و ساماندهی پدیده سکونتگاه‌های خودانگیخته و فقیرنشین شهری و تبادل‌نظر برای نگاشتن چارچوب رویکرد فراگیر برای چاره چالش سکونتگاه‌های تهیدستان و بهسازی و بازآفرینی عنوان کرد.

وی به محورهای این همایش نیز اشاره کرد و گفت: توانمندسازی و بازآفرینی، مسکن فقرا از تأمین تا تسهیل‌گری، حکمروایی شهری و سکونتگاه‌های فقیرنشین، رویکردهای پیش‌نگرانه و پیشگیرانه گسترش محدوده‌های نابه‌سامان شهری، سیر دگرگونی سکونتگاه‌های خودانگیخته شهری، چالش‌ها و فرصت‌های سکونتگاه‌های فقیرنشین شهری، تاب‌آوری شهری و سکونتگاه‌های فقیرنشین، فرهنگ شهروندی و مشارکت و ظرفیت‌سازی محلی از محورهای کنفرانس سکونتگاه‌های فقیرنشین است.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان، هویت و سکونتگاه‌های خودانگیخته شهری، تأمین مالی مسکن فقرا، قوانین، مقررات، ضوابط و استانداردهای مسکن فقرا، مدیریت زمین و برنامه‌ریزی مسکن فقرا، محیط زیست و سکونتگاه‌های فقیرنشین، طرح‌های پیشگام و بهسازی و ارتقای محله‌های تهیدستان، تجارب موفق بازآفرینی و بهسازی شهری، اقتصاد فقرا و بخش غیررسمی و فقرزدایی در اجتماعات محلی و شهرهای جدید و مسکن در استطاعت فقرا را از دیگر محورهای این کنفرانس برشمرد.

به گفته ایراندوست، کنفرانس بین‌المللی سکونتگاه‌های فقیرنشین شهری، 15 و 16 اردیبهشت ماه سال جاری به همت دانشگاه کردستان و با مشارکت استانداری کردستان و شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری و همکاری سازمان اسکان بشر سازمان ملل متحد(هبیتات)، سازمان یونسکو و دیگر نهادهای ملی و بین‌المللی دیگر در سنندج برگزار می‌شود.

 
پورتال اخبار
آمار بازدید خبر
کاربران آنلاین 284
امروز 3993
دیروز 5984
ماه جاری 276734
سال جاری 1451845
از ابتدا 8340141
صفحه جاری 681