دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
دیدار رئیس دانشگاه کردستان با وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان عراق
چهارشنبه، 6 آذر 1398
دیدار رئیس دانشگاه کردستان با وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان عراق
دکتر رحمت صادقی، رئیس دانشگاه کردستان و هیات همراه با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان عراق دیدار کردند.
در این دیدار که روز دوشنبه در وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان عراق در اربیل برگزار گردید، رئیس دانشگاه کردستان به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دعوتنامه رسمی وزیر علوم را تقدیم دکتر آرام محمد قادر وزیر علوم اقلیم کردستان عراق کردند. ایشان همچنین پیشنهادهای وزارت علوم ایران به وزارت علوم اقلیم برای توسعه همکاری‌های را مطرح نمودند. دکتر صادقی سپس ضمن تاکید بر سابقه ارتباطات فرهنگی و علمی بین جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان، به معرفی پتانسیل‌های و توانایی‌های دانشگاه کردستان پرداختند. رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به دستاوردهای این دانشگاه در سیستم‌های رنکینگ بین المللی، بر علاقمندی دانشگاه کردستان برای توسعه ارتباط با دانشگاه‌های اقلیم کردستان در زمینه‌های مختلف تاکید کردند. 
وزیر علوم اقلیم کردستان، پس از خیر مقدم خدمت رئیس دانشگاه کردستان و هیات همراه، و نمایندگان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل، از حضور نماینده ویژه وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران و دعوت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تشکر کردند. دکتر آرام محمد قادر در ابتدای سخنان خود ضمن ابراز خوشحالی از انجام بخشی از تحصیلات خود در شهر مریوان ایران، به خدمات جمهوری اسلامی ایران به اقلیم کردستان عراق در برهه‌های مختلف زمانی اشاره کردند. ایشان سپس ضمن تبریک به دانشگاه کردستان برای دستاوردهای اخیر، آمادگی و علاقمندی وزارت علوم اقلیم برای توسعه همکاری های با دانشگاه کردستان و سایر دانشگاه‌های ایران اعلام نمودند. وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان با اشاره به پیشنهادات وزارت علوم ایران از پیشنهاد اعطای بورس تحصیلی به 20 درصد متقاضیان تحصیل در ایران تشکر نمودند. دکتر آرام محمد قادر ایجاد شعب دانشگاه های ایران در اقلیم و ایجاد رشته های زبان فارسی و ایران شناسی را مستلزم فراهم نمودن بستر علمی و عملیاتی مناسب دانستند. وزیر آموزش عالی اقلیم ضمن اشاره به علاقه خود به شعر و فرهنگ ایرانی، سخنان خود را با بیان شعری از حافظ شیرازی به پایان بردند. 
در ادامه نیز دکتر شفیعی سرپرست امور بین الملل و دکتر حسن زاده رئیس سابق امور بین الملل دانشگاه به بیان نقطه نظرات خود در ارتباط با دانشجویان مشغول به تحصیل اقلیم در دانشگاه کردستان و مراودات مابین دانشگاه های اقلیم و ایران پرداختند. مهران عاشوری، نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تاکید بر دعوت آن وزارتخانه، از ابراز تمایل وزارت علوم ایران برای توسعه ارتباطات علمی با دانشگاه های اقلیم مطالبی را بیان کردند.
در انتهای مراسم، نماد و کتابچه‌های دانشگاه کردستان بهمراه هدایایی از طرف ریاست دانشگاه به وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان تقدیم شد.


 
منبع: دفتر روابط بین‌الملل و همکاری‌های علمی
 
برچسب‌ها:

ویژه

 
پورتال اخبار